Fotografia dzieci – nabór

Fotografia dzieci – nabór

Świat dzieci jest fascynujący, bogaty w doświadczenia, pełen emocji i radości. Taka też jest fotografia dziecięca, spontaniczna, czasem nieprzewidywalna ale przede wszystkim dostosowana do wieku i temperamentu małego modela.

Jeśli lubisz dzieci i chcesz dowiedzieć się jak zacząć je fotografować to ten warsztat jest dla ciebie.

Na spotkaniu dowiesz się jak pracować z dzieckiem na rożnych etapach rozwojowych. Dowiesz się jak skupić uwagę dziecka 3 – miesięcznego, jak pracować z niemowlakiem siedzącym, jak wygląda sesja dziecka rocznego a jak dwu – trzy latka.
Porozmawiamy o specyfice dziecięcych sesji studyjnych, sesji plenerowych i sesji w naturalnym środowisku domowym oraz jak dobrać miejsce i charakter sesji do wieku i temperamentu dziecka.
Poruszymy tematy związane z przygotowaniem się fotografa sesji, z doborem właściwego ubioru etc.

Porozmawiamy także o technicznych aspektach fotografii dziecięcej, o tym czym fotografować dzieci, jakich obiektywów używać, czy lampa błyskowa pomaga w fotografii dziecięcej czy przeszkadza. Poruszone zostaną również kwestie związane z doborem dodatków do sesji dziecięcych takich jak tła fotograficzne, rekwizyty drewniane, opaski, wianuszki, ubranka etc., Dowiesz się gdzie warto zaopatrywać się w rekwizyty aby nie wydać na nie fortuny..

Termin: 18.11 (sobota), godz. 11:00
Miejsce: informacja o miejscu spotkania zostanie przesłana drogą mailową
Zgłoszenia do 16.11 (czwartek) prosimy nadsyłać na adres e-mail: monika.czapka@5medium.org
W mailu prosimy o podanie: imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz informacji o stopniu zaawansowania w sztuce fotografii ;)
Prowadząca: Agata Okólska, www.agataokolska.pl

Agata Okólska o sobie: „Fotografią zajmuję się profesjonalnie już ponad 6 lat. Fotografowanie dzieci jest dla mnie wyjątkowym zajęciem, dającym radość, energię i ciepło. Jest coś niesamowitego w małym człowieku, w tym jak postrzega świat, jak okazuje emocje, w jego otwartości i szczerości. Świat dziecięcy jest fascynujący i zupełnie odmienny od naszego, dorosłego, wymaga więc szczególnego podejścia.
Fotografowanie maluchów z pewnością ułatwia mi wiedza i doświadczenie zdobyte w pracy jako psycholog.
Dzięki znajomości różnych aspektów związanych z rozwojem dziecka, moja praca jest bardziej efektywna i bezpieczna dla dziecka. Ponadto stale współpracuję z położnymi, dzięki czemu zdobywam cenne doświadczenie i wiedzę z zakresu bezpiecznej pracy z noworodkiem.”

Liczba miejsc jest ograniczona!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.