Projekt XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Nasza grupa to #Dobrodzieje!  Jesteśmy uczniami klas IB oraz IIA XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jesteśmy bardzo pozytywną grupą, zgraną i odpowiedzialną, dzięki czemu praca przy projekcie była dla nas przyjemna.

Mimo trudności, jakie napotykaliśmy w trakcie realizacji działania, spędziliśmy czas w jak najbardziej pozytywny sposób, mogliśmy na sobie polegać! Nawet siedząc w szkolę do 20:00 potrafiliśmy rozładować atmosferę i się śmiać. Pomimo problemów natury technicznej i ludzkiej udało nam się wszystko dopiąć na ostatni guzik, a efekt końcowy był według nas i innych niesamowicie zadowalający!

Do udziału w projekcie „Bezpieczna e-szkoła” zainspirowała nas sama problematyka, wokół której oscylował projekt. Na pewno ważnym czynnikiem było doświadczenie z poprzednich projektów. Udział w projekcie pozwolił nam rozwinąć skrzydła i stworzyć swój własny projekt, nieograniczony praktycznie żadnymi zasadami. Co za tym idzie byliśmy zmotywowani i czuliśmy się odpowiedzialni za jego realizację od początku do końca.

Odbiorcami naszego projektu byli uczniowie klas pierwszych i drugich XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, a także lokalni mieszkańcy (osoby dorosłe oraz młodzież mieszkająca na terenie dzielnicy Praga Południe oraz Praga Północ w m. st. Warszawie).

Pierwszą fazą projektu były warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci, obejmujące zarówno zagrożenia, jak i informacje w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w Internecie.

Drugą fazą zajmowaliśmy się bezpośrednio my, a na celu mieliśmy uświadomienie w dowolny sposób społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nierozważne korzystanie ze źródeł Internetu. W ramach części 2 wykonaliśmy prezentację multimedialną, którą przedstawiliśmy w szkole, oraz zorganizowaliśmy praktyczne warsztaty w Centrum Społecznym Paca. W trakcie prezentacji i warsztatów pokazaliśmy uczestnikom wiele praktycznych sposobów na to, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.