Młodzież nauczycielom

Kto?

Katarzyna Skubisz – na co dzień nauczycielka i studentka anglistyki zafascynowana technologiami cyfrowymi, nowymi mediami i infografiką. Pasjonatka rękodzieła pod każdą postacią, w tym DIY. Wielka miłośniczka literatury, filmów wojennych i historii, szczególnie II wojny światowej i Holocaustu. Wolny czas najchętniej spędza, wyszukując w sieci interesujące blogi artystyczne i rękodzielnicze oraz poszukując inspiracji i dobrych praktyk, które można wcielić w życie.

Dla kogo?

Adresatami projektu byli nauczyciele i nauczycielki, z których wielu potrzebuje innego, nieco bardziej nowoczesnego, spojrzenia na narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy. Kompetencje cyfrowe to obszar w oświacie, którego ważność trzeba szczególnie podkreślać i który warto doskonalić.

Co?

Przedsięwzięcie polegało na zorganizowaniu dla nauczycieli warsztatów komputerowych, które poprowadziła przygotowana do tego młodzież. Warsztaty dotyczyły nowych narzędzi internetowych, które mogą ułatwiać pracę nauczycielom.

Jakie kompetencje?

Podczas warsztatów uczestnicy nabyli kompetencje wykorzystania narzędzi internetowych w pracy nauczyciela oraz umiejętność korzystania z poszczególnych narzędzi i dostosowania ich do własnych potrzeb.

Jakie narzędzia?

  1. Pictochart, Easel.ly, Infogr.am – tworzenie infografik,
  2. Canva – tworzenie grafik,
  3. Pixlr – edycja zdjęć,
  4. Pearltrees – organizacja naszych zainteresowań,
  5. Doodle – planowanie,
  6. GroupZap – współpraca online.

Refleksje

Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniach i doskonaliła wykorzystywanie narzędzi internetowych, ale nauczycieli trudno było zebrać w konkretnym terminie, byli zajęci pracą, niechętnie poświęcali czas wolny na dodatkowe aktywności.

Inicjatywę zrealizowano w ramach projektu „Akademia Cyfrowych Kompetencji, edycja III”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

 

 

 

 

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

herblublina