Wolontariusze „Akademii Sztuk Dziecięcych poszukiwani!

Wolontariusze „Akademii Sztuk Dziecięcych poszukiwani!

Fundacja „5Medium” szuka osób, które zechcą włączyć się w tworzenie kolejnej, VI edycji projektu „Akademia Sztuk Dziecięcych”!

Akademia Sztuk Dziecięcych” to działanie skierowane do dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych. W ramach projektu w dwóch szkołach podstawowych przeprowadzonych zostanie 6 różnorodnych zajęć , których punktem wyjścia będzie światowa sztuka współczesna. Na warsztatach dzieci zdobędą teoretyczną wiedzę na temat nurtów sztuki takich jak między innymi: op-art, pop – art, surrealizm, street – art, body art, action painting.

Wiedzę wykorzystają w praktyce, tworząc swoje własne dzieła. Uczestnicy projektu wezmą także udział w warsztatach tworzenia portfolio, strony internetowej na której stworzą internetową galerię prezentującą ich prace wykonane podczas warsztatów.

Poszukujemy osób, które zechcą włączyć się w realizację tego projektu!

Zadania dla wolontariuszy:

  • pomoc prowadzącym w realizacji zajęć, zarówno w przygotowaniach, jak i prowadzeniu warsztatów (16 warsztatów w miesiącach marzec – maj 2017);
  • pomoc w digitalizacji powstałych w czasie projektu prac;
  • pomoc w organizacji dwóch wystaw podsumowujących spotkania.

Poszukiwany wolontariusz – osoba zaangażowana i zainteresowana życiem kulturalnym, zwłaszcza wydarzeniami kierowanymi do dzieci.

Pożądane cechy: umiejętność pracy w zespole, łatwość nawiązywania kontaktów z nowymi osobami, sumienność, sympatia do dzieci, uśmiech.

Oferta dla wolontariuszy:

  • szkolenie – warsztat integracyjny dla wolontariuszy;
  • dyplomy, podziękowania, zaświadczenia;
  • praca w sympatycznym, młodym zespole :)

Zgłoszenia (maila z krótką informacją o sobie) przyjmowane są do 12 lutego 2017 roku.

W celu zgłoszenia się proszę podać swoje dane kontaktowe wysyłając maila na adres:
katarzyna.sobczyk@5medium.org

Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.