Wernisaż wystawy: Mieszkanki Lublina w obiektywnie Pawła „Totoro” Adamca

Wernisaż wystawy: Mieszkanki Lublina w obiektywnie Pawła „Totoro” Adamca

Fundacja „5Medium” i Stowarzyszenie Gang Poszukiwaczy Szczęścia serdecznie zapraszają na wernisaż prac „KIM JESTEM?” – mieszkanki Lublina w obiektywie Pawła „Totoro” Adamca.


Termin: 10 grudnia 2019, godz. 18:00
Miejsce: Stowarzyszenie GPS, ul. Popiełuszki 35A

Sesja zrealizowana w ramach projektu Fundacji „5Medium” „Aktywni on/offline” realizowanego przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

„Aktywni on/offline” to cykl warsztatów, mających na celu zwiększenie aktywności oraz uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym osób powyżej 50. roku życia, poprzez wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe.

W ramach projektu realizowane są dwa bloki działań:
– “Cyfrowe Kompetencje START” – warsztaty komputerowe o różnym stopniu zaawansowania.
– ”Nowe media, moje hobby” – warsztaty tematyczne m.in. fotografia, blogowanie, dziennikarstwo obywatelskie, e-kuchnia.

PAWEŁ TOTORO ADAMIEC (1982) – Architekt krajobrazu, artysta wizualny, fotograf, charakteryzator, mistrz florystyki. Wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Opiekun kierunku florystyka w SPPSS. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach i portalach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Żurawie 2011, Blog Vogue Italia 2012, Gardenia 2015 (+Garden Concept), Człowiek Roku 2016 – kategoria kultura.

Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz katalogu polskiego wzornictwa Polish Design. Członek Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle.pl oraz Agencji Multimedialnej Kaiju.pl. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny cyklicznego festiwalu Weekend z florystyką.

Jest autorem projektów aktywizacyjnych, włączających w działania artystyczne różne grupy wiekowe i społeczne oraz twórcą wielkoformatowych instalacji artystycznych sytuowanych w przestrzeniach publicznych miasta. Prowadzi cykle „warsztatów kreatywnych” obejmujących tematyką fotografię, charakteryzację i inne sztuki wizualne. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące estetyzacji tych terenów oraz znaczenia i doboru oraz udziału roślinności w strukturach ekologicznych miasta.

Podstawy wiedzy przyrodniczej i artystycznej zdobył na architekturze krajobrazu KUL. Fotografiką kreatywną zaczął zajmować się w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i mieszane techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W swoich pracach ukazuje mocno zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar zdjęć oraz dowolność ich interpretacji.