Zakodowani w Kulturze to działanie, przez które chcieliśmy poszerzyć ofertę bezpłatnych zajęć dla osób dorosłych w wieku 20-35 lat o warsztaty z zakresu programowania w narzędziu Processing.
Programowanie jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych umiejętności w wielu dziedzinach, jednak niewiele osób posiada choćby podstawowe umiejętności do zaprogramowania czegoś bardzo prostego. Chcieliśmy aby podstawowe umiejętności programowania, które uczestnicy nabędą na warsztatach były im pomocne w realizacji własnych projektów i inicjatyw. Dzięki projektowi, uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w ogólną ideę programowania oraz dowiedzieli się do czego można je zastosować. Została również przedstawiona i zastosowana idea programowania obiektowego, przedstawiając jego zalety.
Warsztaty podzielone były na dwa bloki składające się z części teoretycznej i praktycznej. Blok pierwszy był nauką programowania, tego w jaki sposób uzyskać efekt wizualny na podstawie kodu. Drugi blok był zastosowaniem programowania do tworzenia własnych interfejsów dotykowych. Podczas warsztatów uczestnicy zostali również wprowadzeni w tajniki odczytywania przez programy ich interakcji z komputerem.
Prowadząca:
Anna Widera – absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Pracując w dziale R&D Netizens Digital Innovation House zajmuje się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programuje i hackuje sprzęt, prototypuje rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektuje też dedykowane rozwiązania elektroniczne. Od niedawna pisze także aplikacje mobilne w systemie iOS w języku Swift. Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych. Jest kuratorem festiwalu sztuki i technologii art+bits. Współpracuje z Medialabem Katowice prowadząc warsztaty związane z elektroniką, Arduino i interfejsami.
Działanie koordynowane jest przez Annę Wuls, e-mail: annawuls@gmail.com, tel.: 667 257 547.
Materiały:
GIF stworzony przez Adama Osieckiego: zobacz
GIF stworzony przez Alicję Burek: zobacz
GIF stworzony przez Joannę Podgajnę: zobacz
GIF stworzony przez Kamila Osieckiego: zobacz
GIF 2 stworzony przez Kamila Osieckiego: zobacz
GIF stworzony przez Pawła Jusyna: zobacz
GIF stworzony przez Kingę Liwak: zobacz
Wydarzenie jest zrealizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.