Pożeramy Smutki igłą i nitką

Pożeramy Smutki igłą i nitką

27 sierpnia w siedzibie Lotnych Babek wystartowaliśmy z pierwszym działaniem w ramach „Troski na urlopie. Kultura na tropie!” – warsztaty szycia maskotek.

Pluszaki zostaną przekazane dzieciom z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Spotkanie pod hasłem “Pożeramy Smutki igłą i nitką” poprowadziły uczennice z Pielgrzymowic: Joanna Paraluk, Julia Trzaskalik, Karolina Herman, Olga Myszka oraz ich nauczycielka Marta Florkowska-Borkowska, które podobną akcję przeprowadziły rok temu w swojej szkole.

Pomysłodawczynią projektu jest fundacyjna prezeska Agnieszka Jarmuł, która sama przebyła chorobę onkologiczną a po zakończonym leczeniu postanowiła zrealizować cykl działań dla osób o podobnych doświadczeniach.

Podczas pierwszego spotkania udało się stworzyć 15 mniejszych lub większych pożeraczy, których zadaniem będzie uszczęśliwianie małych pacjentów, ale to nie koniec naszej pracy.

Na oddziale znajdują się aż 32 osoby, a każda z nich czeka na własnego pluszaka. Dlatego 19 września o 17.00 spotykamy się ponownie w Domu słów przy ulicy Żmigród 1. Jeśli chcesz pomóc, a przy okazji nauczyć się szyć maskotki- zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz środków Miasta Lublin.