Nagrodzeni w ogólnopolskiej edycji Bezpiecznej e-szkoły

Nagrodzeni w ogólnopolskiej edycji Bezpiecznej e-szkoły

Znamy już wyniki ogólnopolskiej edycji konkursu na najciekawszy projekt zrealizowany przez uczniów i uczennice w ramach programu „Bezpieczna e-szkoła”.

Spośród  nadesłanych zgłoszeń jury postanowiło nagrodzić projekt ,,Bezpieczeństwo w Internecie”  przygotowany przez  X LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie. 

„Projekt wychodzi poza temat bezpieczeństwa, co wydaje się niekonsekwentne, ale za to bardziej zachęcające by dowiedzieć się więcej i nie obierać internetu czy nowych technologii wyłącznie jako skupisk zagrożeń. W prezentacji na temat bezpieczeństwa w sieci nie ma powtórzonej wiedzy, są za to pytania które mają obudzić wątpliwości i refleksję u odbiorcy.”
/Kamil Śliwowski/

„Najbardziej różnorodne i angażujące działania. Skupienie się na kilku wątkach i zainteresowanie rówieśników pracą przy stanowiskach.”
/Grzegorz Stunża/

„Rzetelnie, rzeczowo i ciekawie, poza tym zaangażowali sporo osób i mądrze podzielili się pracą.”
/Anna Dąbrowska/

Gratulujemy grupie z Warszawy, a także ich koordynatorce Julii Stańczyk oraz nauczycielce pani Agnieszce Owczarek. Nagroda to bon na zakup samodzielnie wybranej nagrody o wartości 2600 zł . Nagrodzonym raz jeszcze gratulujemy!

Komisja:
Monika Czapka – pracowała jako nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie oraz Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Obecnie pracuje jako specjalista ds. edukacji w Domu Słów, Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Członkini zarządu w Fundacji „5Medium”. Jej zainteresowania koncentrują się głównie wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie, wykorzystaniem gamifikacji, narzędzi internetowych oraz metody projektu w edukacji. Uczestniczka szkoleń, konferencji i projektów z zakresu nowych mediów takich jak: Medialab Lublin (warsztaty z digitalizacji lokalnego dziedzictwa – projekt Jeden Dzień), Medialab Gdańsk (warsztat „Twoje prawa w sieci” – projekt gry planszowej), Medialab Opole (warsztaty „Gra a kultura” – projekt gry na urządzenia mobilne) czy konferencji “Kultura 2.0: Świadomi mediów”. Posiada certyfikat trenera międzynarodowego programu edukacyjnego “Odyssey of the Mind” oraz certyfikat lidera programu “Wolontariusz Kultury”. Koordynatorka projektów edukacyjnych. Laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii „Animator Kultury”.

Anna Dąbrowska – Doktorantka na Wydziale Kulturoznawstwa Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS w Warszawie. Magister edukacji medialnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Do swojej pracy dyplomowej badała stan edukacji medialnej w stołecznych szkołach podstawowych. Uczestniczyła w wielu konferencjach i seminariach związanych
z tematyką mediów, kultury i edukacji. Interesują ją pedagogika medialna oraz nowe technologie. Pracowała w zespole specjalistów Fundacji Nowoczesna Polska przy projekcie „Cyfrowa Przyszłość”. Od listopada 2011 roku zatrudniona w KRRiT, gdzie również zajmuje się tematyką edukacji medialnej.

Grzegorz Stunża – adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Asystent koordynatora w projektach „Dzieci sieci” i „Dzieci sieci 2.0″. Współtworzy Medialab Gdańsk. Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku i Fundacją Nowoczesna Polska. Prowadzi blog „Edukator Medialny”.

Kamil Śliwowski – animator i trener edukacji medialnej. Od 7 lat zajmuje się promocją i wdrażaniem otwartych zasobów edukacyjnych w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury i edukacji. Pracuje w Fundacji Panoptykon gdzie koordynuje projektu edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Ekspert programu Kadra Kultury (NCK), współpracuje z Centrum Cyfrowym, Centrum Edukacji Obywatelskiej, prowadzi zajęcia z zastosowania nowych technologii w naukach humanistycznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Założył i prowadzi serwis o otwartych zasobach edukacyjnych (www.otwartezasoby.pl).

Projekt „Bezpieczna e-szkoła 2014” zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.