Nagrodzeni w lubelskiej edycji Bezpiecznej e-szkoły!

Nagrodzeni w lubelskiej edycji Bezpiecznej e-szkoły!

Znamy już wyniki lubelskiej edycji konkursu na najciekawszy projekt zrealizowany przez uczniów i uczennice w ramach programu „Bezpieczna e-szkoła”.

Spośród ośmiu nadesłanych zgłoszeń jury postanowiło nagrodzić projekt Królewna Śnieżka i Siedem Antywirusów przygotowany przez Zespół Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

„Za zaangażowanie całej społeczności szkolnej w realizację projektu. Ciekawe przerobienie popularnej bajki pod tematykę bezpieczeństwa w sieci. Dystans do siebie oraz dbałość o wszelkie szczegóły, w tym o zgodę na wykorzystanie logotypów programów antywirusowych w przedstawieniu.”
/Monika Czapka/

„Za niesztampowe podejście do tematu i umiejętność połączenia dramy z zagadnieniami internetu, za umiejętność współpracy w dużym zespole i ogromne zaangażowanie w projekt oraz propagowanie jego idei w najbliższym otoczeniu.”
/Aneta Szadziewska/

Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienie dla Gimnazjum nr 11 za przygotowanie własnego wydania programu „Mam talent”.
Gratulujemy grupie z Zespołu Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, a także ich koordynatorkom Agnieszce Matysek i Agnieszce Kutryn.

Nagroda – bon na zakup samodzielnie wybranej nagrody o wartości 1000 zł – zostanie wręczony podczas Gali 11 grudnia w ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Komisja:
Monika Czapka – pracowała jako nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie oraz Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Obecnie pracuje jako specjalista ds. edukacji w Domu Słów, Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Członkini zarządu w Fundacji „5Medium”. Jej zainteresowania koncentrują się głównie wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie, wykorzystaniem gamifikacji, narzędzi internetowych oraz metody projektu w edukacji. Uczestniczka szkoleń, konferencji i projektów z zakresu nowych mediów takich jak: Medialab Lublin (warsztaty z digitalizacji lokalnego dziedzictwa – projekt Jeden Dzień), Medialab Gdańsk (warsztat „Twoje prawa w sieci” – projekt gry planszowej), Medialab Opole (warsztaty „Gra a kultura” – projekt gry na urządzenia mobilne) czy konferencji “Kultura 2.0: Świadomi mediów”. Posiada certyfikat trenera międzynarodowego programu edukacyjnego “Odyssey of the Mind” oraz certyfikat lidera programu “Wolontariusz Kultury”. Koordynatorka projektów edukacyjnych. Laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii „Animator Kultury”.

Michał Korba – Od 4 lat kieruje projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art , wcześniej zbierał doświadczenie w obszarze marketingu w firmie doradczej jako konsultant ds. Public Relations i po stronie klienta jako specjalista ds. marketingu w sieciowym centrum rozrywki. „Fanboy” marki Google, pasjonat i teoretyk Internetu. Praktyk e-marketingu. W trakcie studiów współpracujący z organizacją Young Profesionals działającą przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Reklamy IAA. Niedoszły bloger, amator Yerba Mate i koszykówki oraz teoretyk-gawędziarz w obszarze sztuki barmańskiej i zjawiska Video w Internecie.

Aneta Szadziewska – z wykształcenia nauczyciel bibliotekarz. Pracuje w Gimnazjum nr 3 w Lublinie. Absolwentka Inkubatora Animacji Kultury i programu Wolontariusz Kultury w Lublinie. Zainteresowana historią książki oraz zastosowaniem cyfrowych technologii w edukacji. Propaguje wolontariat, aktywność kulturalną wśród młodzieży, jest wolontariuszką. Współpracuje z Fundacją „Szpilka” i Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Jako ambasador eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia na temat programu współpracy szkół z wykorzystaniem ICT . Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Realizowała projekty międzynarodowe w ramach eTwinning i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za projekt „Bookraft” otrzymała Europejską Odznakę Jakości i I miejsce w Europie w konkursie eTwinning 2011. Współtwórca projektu „Zręczny Wrotków” w ramach programu Dzielnice Kultury w Lublinie. Autorka kilku publikacji w czasopismach ogólnopolskich, blogerka.

Projekt „Bezpieczna e-szkoła, edycja III” zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.