Mobilna Warsztatownia: fotografia otworkowa i malowanie światłem w Drzonowie

Mobilna Warsztatownia: fotografia otworkowa i malowanie światłem w Drzonowie

We współpracy z Pracownią Orange i Biblioteką Publiczną Gminy Kołobrzeg Filia w Drzonowie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wakacyjnych warsztatach fotografii otworkowej i malowania światłem.

1. Fotografia otworkowa to technika wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura. Światło przechodząc przez otworek o małej średnicy tworzy na przeciwległej ścianie obraz. Podczas warsztaty uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób działa aparat otworkowy i jak go samodzielnie stworzyć. Każdy z uczestników przygotuje własny aparat z pudełka lub puszki, zrobi nim zdjęcie oraz wywoła je w pomieszczeniu zaaranżowanym na ciemnię fotograficzną.
Termin warsztatu: 14.08, godz. 10:00
Uwaga: uczestnicy proszeni są o dyspozycyjność również 15.08, kiedy to spotkamy się, żeby przekazać efekty naszej pracy warsztatowej. Dokładna godzina zostanie ustalona z uczestnikami.

2. Malowanie światłem to fotografowanie w ciemnym pomieszczeniu, ew. po zachodzie słońca przy długim czasie ekspozycji i wykorzystaniu ruchomych źródeł światła.  To prosta technika, wymagająca głównie wyobraźni oraz podstawowych informacji na temat ustawień aparatu, ale umożliwiająca otrzymanie niezwykłych efektów świetlnych i rysowania np. w powietrzu. Podczas warsztatów uczestnicy będą rysować w powietrzu za pomocą: latarek, zimnych ogni, hula-hop ze światełkami oraz robić zdjęcia osobom rysującym.
Termin warsztatu: 14.08, godz. 16:00

Prowadzenie: Paweł Jusyn.
Informacje i zapisy: Marzena Przyżycka, Biblioteka Publiczna w Drzonowie, tel.: 697 561 772.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mobilna Warsztatownia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.