Fotografia uliczna – spotkanie z Tomaszem Kulbowskim – nabór

Fotografia uliczna – spotkanie z Tomaszem Kulbowskim – nabór

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Kulbowskim poświęcone fotografii ulicznej!

Podczas spotkania Tomasz podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat fotografii ulicznej, a także praktyczną wiedzą. Opowie o swoim podejściu do fotografii ulicznej oraz jej historii i definicjach, a także o mitach i niejasnościach z nią związanych. Zaprezentuje i omówi szeroki zestaw własnych zdjęć, w tym zrobionych w Lublinie. Zdradzi ich „backstage” – jak powstały i jaki proces za nimi stoi. Opowie dokładnie o swoich metodach pracy, podejściu do ludzi, spojrzeniu na otoczenie, roli instynktu i przypadku. Przedstawi też przydatne triki i techniki przydatne w pracy w przestrzeni publicznej. Finalna część spotkania będzie poświęcona zagadnieniom trudnej sztuki fotoedycji, czyli budowania spójnej narracji za pomocą serii zdjęć. Chętnie odpowie też na wszelkie pytania uczestników.

Spotkanie kierowane jest do osób fotografujących, ale stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii ulicznej lub chcące rozpocząć z nią swoją przygodę.

Termin: 25.08 (sobota), godz. 13:00
Prowadzenie: Tomasz Kulbowski
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka).

Tomasz Kulbowski zajmuje się fotografią uliczną od ponad 10 lat. Od tego czasu rzadko wychodzi z domu bez aparatu. Wierzy w wartość autorskiej dokumentacji rzeczywistości i rozwijanie kreatywnej oraz wrażliwości wizualnej poprzez fotografię uliczną. Zajmuje się popularyzacją fotografii ulicznej i dokumentalnej poprzez międzynarodowy projekt Eastreet, a także warsztaty prowadzone w Polsce i poza granicami (ostatnio m.in. w Australii i Tajlandii). Jest członkiem kolektywu fotograficznego Un-Posed. 

http://kulbowski.com 
http://un-posed.com
http://eastreet.eu
http://fotoblogia.pl/10145,tomasz-kulbowski-lubie-gdy-zdjecia-pozostawiaja-wiecej-pytan-niz-odpowiedzi

Udział jest bezpłatny.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko i telefon kontaktowy prosimy kierować do 24.08 (piątek) na adres mailowy:
monika.czapka@5medium.org.

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń!

Partner: Dom Słów.
Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin.