Fotografia kreacyjna. Spotkanie z Pawłem „Totoro” Adamcem

Fotografia kreacyjna. Spotkanie z Pawłem „Totoro” Adamcem

W niedzielne przedpołudnie ekipa Kreatywnych w Fotografii zaprasza Was na spotkanie z Pawłem „Totoro” Adamcem, który wprowadzi Was w tajniki fotografii kreacyjnej!

Termin: 24.11 (niedziela), godz. 11:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka).

Zgłoszenia do 22.11 (piątek) prosimy kierować do:
Monika Czapka
e-mail: monika.czapka@5medium.org

W mailu prosimy o podanie: imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń!

PAWEŁ TOTORO ADAMIEC (1982) – Architekt krajobrazu, artysta wizualny, fotograf, charakteryzator, mistrz florystyki. Wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Opiekun kierunku florystyka w SPPSS. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach i portalach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Żurawie 2011, Blog Vogue Italia 2012, Gardenia 2015 (+Garden Concept), Człowiek Roku 2016 – kategoria kultura.
Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz katalogu polskiego wzornictwa Polish Design. Członek Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle.pl oraz Agencji Multimedialnej Kaiju.pl. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny cyklicznego festiwalu Weekend z florystyką.
Jest autorem projektów aktywizacyjnych, włączających w działania artystyczne różne grupy wiekowe i społeczne oraz twórcą wielkoformatowych instalacji artystycznych sytuowanych w przestrzeniach publicznych miasta. Prowadzi cykle „warsztatów kreatywnych” obejmujących tematyką fotografię, charakteryzację i inne sztuki wizualne. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące estetyzacji tych terenów oraz znaczenia i doboru oraz udziału roślinności w strukturach ekologicznych miasta.
Podstawy wiedzy przyrodniczej i artystycznej zdobył na architekturze krajobrazu KUL. Fotografiką kreatywną zaczął zajmować się w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i mieszane techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W swoich pracach ukazuje mocno zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar zdjęć oraz dowolność ich interpretacji.

www.paweladamiec.pl
www.facebook.com/Totoro.Adamiec
www.youtube.com/user/paweladamiec

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin.