Bezpłatne warsztaty „Nowe życie starych zdjęć – narzędzia internetowe w fotografii”

Bezpłatne warsztaty „Nowe życie starych zdjęć – narzędzia internetowe w fotografii”

Fundacja „5Medium” oraz ACK „Chatka Żaka” serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 50. roku życia pt. „Nowe życie starych zdjęć – narzędzia internetowe w fotografii. Podstawy obróbki i archiwizacji zdjęć.” realizowane w ramach projektu „Akademia Cyfrowych Kompetencji”.

Zajęcia wprowadzają w temat przetwarzania zdjęć. Prowadzące postarają się opowiedzieć oraz pokazać niezbędne narzędzia pozwalające na przeniesienie starych zdjęć z domowych albumów do świata cyfrowego. Uczestnicy nauczą się kadrować, często niedoskonałe fotografie, poprawiać kontrast wyblakłych zdjęć, usuwać zniekształcenia. Zobaczą również jak można bawić się ze zdjęciami za pomocą różnych efektów. Dowiedzą się jak archiwizować zdjęcia (na komputerze, koncie internetowym) oraz w jaki sposób można przesyłać zdjęcia i dzielić się nimi z innymi. Każdy z uczestników będzie potrafił we własnym domu zapisać analogowe fotografie w wersji cyfrowej. Tego typu działania pozwolą na zabezpieczenie rodzinnych pamiątek i ułatwią dostęp do nich. Na szkoleniu zostanie również zaprezentowane jak za pomocą prostego programu komputerowego można przekształcić dowolną fotografię, bądź obraz graficzny, tak by powstał wzór do haftu krzyżykowego lub gobelinowego, który można indywidualnie dostosowywać do własnych potrzeb i gustów.

Zajęcia poprowadzą – Justyna Woźniak i Anna Żywicka.

Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 50+.

Zajęcia odbędą się 23 października (czwartek), w godzinach 10-12:30 w sali komputerowej Chatki Żaka przy ulicy Radziszewskiego 16.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr tel. 508 816 045 (Justyna Woźniak), 663 092 266 (Anna Żywicka) bądź e-mailowo: monika.czapka@5medium.org.
W mailu prosimy podać imię i nazwisko uczestnika oraz tel. kontaktowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk