Aktywni on/offline, edycja III – ruszył nabór

Aktywni on/offline, edycja III – ruszył nabór

 

Skończyłeś/-łaś 50. rok życia? Chcesz kreatywnie i ciekawie spędzić wolny czas? Zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera? Sprawnie poruszać się w przestrzeni Internetu? Poznać warsztat dziennikarza i fotografa? Nauczyć się administrować stroną www?  Weź udział w cyklu spotkań i warsztatów tematycznych organizowane przez Fundację „5Medium”!
Już teraz zapraszamy wszystkie osoby po 50. roku życia do udziału w projekcie! Udział w warsztatach jest bezpłatny!

I. Warsztaty komputerowe:
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki nauczą się podstaw obsługi komputera i swobodnego poruszania się w przestrzeni Internetu. Warsztaty odbywać będą się w dwóch grupach: podstawowej oraz średniozaawansowanej.  (10 warsztatów)

 

II. Warsztaty tematyczne (do wyboru):

1. animacja poklatkowa
Na zajęciach uczestnicy nauczą się tworzyć animację na podstawie klatek będących zdjęciami. Tematem warsztatów będzie: Lublin przyjazny seniorom. Uzupełnieniem warsztatów będą zajęcia dotyczące tworzenia filmików sprzętem ogólnodostępnym: komórkami, aparatami fotograficznymi. Nauczymy się je wykonywać, zrzucać, montować. (6 warsztatów)

2. warsztaty fotograficzne
Celem warsztatów fotograficznych będzie przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny fotografii cyfrowej (fotografia studyjna oraz fotografia plenerowa). Na warsztatach zostaną również poruszone kwestie obróbki fotografii. (10 warsztatów – wymagany własny aparat fotograficzny)

3. zajęcia z języka angielskiego
Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki  poznają podstawy języka angielskiego.  (7 spotkań – dla osób początkujących)

4. warsztaty www
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki nauczą się jak założyć własną stronę i nią administrować:

a) bloga;
b) artykuł na Wikipedii (dotyczący np. wydarzeń związanych z Lublinem, miejsc, ulic, osób);
c) fan page na Facebooku.
(6 warsztatów – warsztaty dla osób obsługujących komputer w stopniu średniozaawansowanym)

5. nordic walking
Nordic Walking jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa, czyli marsz. Został on wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych kijów. Dzięki uchwytom zamocowanym do rękojeści, nazywanych rękawiczkami możliwe jest zmniejszenie obciążeń zarówno stawów skokowych, kolanowych, biodrowych jak i kręgosłupa. Prostota i łatwość takiej aktywności a zarazem jej bezpieczeństwo umożliwia uczestnictwo w niej osób z każdego przedziału wiekowego i o różnej kondycji fizycznej. (3 spotkania)

Dodatkowo dla wszystkich uczestników i uczestniczek organizowane będą wyjścia i spotkania do instytucji kultury.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są do 5 marca 2015. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.  Warsztaty odbywać będą się w marcu – maju. 

 

Zapisy: 

tel.: 514 181 921 lub 781 682 154

e-mail: fundacja@5medium.org

 

Zrealizowano dzięki dofinansowaniu Miasta Lublin. Patronat medialny nad projektem objęła Platforma Kultury oraz Głos Seniora.